Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy na Targi Leśne do Szepietowa

Współorganizatorzy Targów Leśnych „Las i My": Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Nadleśnictwo Rudka i Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zapraszają do udziału w zaplanowanym przedsięwzięciu.

Targi weszły już do harmonogramu tego typu imprez w regionie północno-wschodniej Polski.
W 2017 roku planowana jest piąta edycja, która tradycyjnie odbywać się będzie wraz z Jesiennymi Targami Ogrodniczymi w dniach 7-8 października w PODR w Szepietowie.

Targi pełnią funkcję edukacyjną oraz stwarzają platformę wymiany poglądów między rolnikami, ogrodnikami, leśnikami, drzewiarzami oraz organizatorami turystyki na terenach leśnych. W programie targów zaplanowane są liczne pokazy najnowszych technologii w sektorach związanych z gospodarką leśną i przemysłem drzewnym, prezentacje bezpiecznych i efektywnych technik pozyskania i przerobu surowca drzewnego, liczne animacje i konkursy na żywo oraz doradztwo przedstawicieli branży leśnej i drzewnej.

Przygotowane zostały również dodatkowe atrakcje, takie jak: występy sygnalistów myśliwskich, pokazy szkoły surviwalu, psów myśliwskich i sokolnictwa,  ubocznego użytkowania lasu oraz pokaz rzeźbienia pilarką spalinową i udzielania pierwszej pomocy w wypadkach. Także podczas targów zostanie przygotowana ekspozycja dotycząca promocji zdrowej żywności, pochodzącej z polskich lasów. Ponadto w programie przewidziana jest organizacja zawodów drwali, których celem jest propagowanie bezpiecznej pracy. W tym roku przewidziany jest również udział Mistrza Świata Drwali – Walerego Durowicza.

Od początku istnienia Tarów organizowana jest część konferencyjna, która zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających, również osób niezwiązanych z gospodarką leśną. Dotychczasowymi tematami Konferencji były: bhp przy pracach leśnych, nadzór nad lasami niepaństwowymi, turystyka i udostępnianie terenów leśnych, zrównoważona gospodarka ochronna w Puszczy Białowieskiej. Aktualny temat Konferencji to „Usługi leśne w lasach prywatnych" – z udziałem właścicieli lasów, przedstawicieli Zakładów Usług Leśnych, przedstawicieli środowisk naukowych, leśników, władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz lokalnej ludności.

Poprzednie edycje pokazały, że impreza nie tylko spełnia oczekiwania handlowców, ale stwarza również warunki do wymiany poglądów między przedsiębiorcami reprezentującymi różne branże, m in.: rolniczą, ogrodniczą, turystyczną a przede wszystkim leśną i drzewną.

Serdecznie zapraszamy

Biuro Targów: (poniedziałek – piątek w godz. 7.30 – 15.30)

Magdalena Krajewska

tel. 86 275 89 44, kom. 508 216 170, fax 86 275 89 51

e-mail: targi@odr-szepietowo.pl

Noclegi i wyżywienie: – Recepcja Ośrodka Szkoleniowego (czynna całą dobę)

tel. 86 275 89 30, fax 86 275 89 51

Dodatkowe informacje:

Ewa Majewska – RDLP Białystok

tel. 606 912 621

e-mail: ewa.majewska@bialystok.lasy.gov.pl

Błażej Safaryn – Nadleśnictwo Rudka

tel. 609 806 189

e-mail: blazej.safaryn@bialystok.lasy.gov.pl

Regulaminy, karty zgłoszeniowe, zamówienia na noclegi i wyżywienie 
publikowane są 40 dni przed rozpoczęciem imprezy